معرفی سریال‌های صدا و سیما در ایام محرم 98

  • توسط محمد
  • ۱۰ شهریور ۱۳۹۸
  • 0

صدا و سیمای کشور امسال نیز به مانند سال‌های اخیر برای ایام محرم سریال‌هایی مناسبتی را تدارک دیده است. سریال‌های محرم غالبا در فضای همین ایام ساخته می‌شوند؛ البته استثنائاتی نیز وجود دارد. منتهی آنچه که روشن است، در این ایام خبری از سریال‌های طنز نخواهد بود. ما در ادامه از شبکه اول سیما آغاز و سعی می‌کنیم سریال‌های محرم 98 را معرفی کنیم.

توجه: ساعت پخش همه سریال‌ها به طور دقیق مشخص نشده است

شبکه یک، «محکومین ۲»

سریال «محکومین ۲» به کارگردانی سیدجمال حاتمی و تهیه‌کنندگی بهروز مفید ساخته شده است. نگارش این سریال برعهده مجید اسماعیلی پارسا و امیرمحمد عبدی بوده است. موضوع‌های محوری سریال بحران‌های خانواده، طلاق و زندان عنوان شده‌اند. وظیفه صداگذاری و تولید موسیقی فیلم برعهده مهدی جودی و مسعود سخاوت دوست بوده است. بنابر گزارش‌ها، سریال «محکومین ۲»، ۵۰۰ بازیگر دارد که ۸۰ نفر از آن‌ها ایفاگر نقش‌های اصلی آن هستند. هر قسمت از این سریال ۵۰ دقیقه زمان خواهد داشت. «محکومین ۲» در ۴۰ قسمت تولید خواهد شد.

فهرست بازیگران سریال «محکومین ۲» از این قرار است: نازنین فراهانی، مریم کاظمی، مزدک رستمی، بیژن بنفشه خواه، حسین محب اهری، نگار عابدی، محمد شیری، علیرضا جعفری، نادر فلاح، حسین سلیمانی، مریم بوبانی، علیرضا استادی، معصومه قاسمی پور، بهراد خرازی، مهری آل اقا، محمود جعفری، افسانه ناصری، جمشید صفری و ژاکلین آواره.

محکومین ۲

سریال محکومین ۲

شبکه دو، «مرضیه»

شبکه دوم سیما برای ایام محرم سریال «مرضیه» را تدارک دیده است. سریال «مرضیه» به کارگردانی فلورا سام و تهیه‌کنندگی مجید اوجی ساخته شده است. این سریال یک ملودرام اجتماعی عنوان شده است؛ ملودرامی که قرار است ماجرایی از جامعه روز را به تصویر بکشد. سریال «مرضیه» با بازی داریوش فرهنگ، الهه حصاری، فریبا کوثری، شاهرخ استخری و سیاوش خیرابی ساخته شده است.

شبکه سه، «ستایش ۳»

فصل سوم سریال ستایش ساخته شده است. «ستایش ۳» به کارگردانی سعید سلطانی جلوی دوربین رفته است. این سریال ادامه‌ای بر «ستایش» و «ستایش ۲» خواهد بود. طبعا داستان فصل سوم، در رابطه با دوران پساورشکستگی حشمت فردوس خواهد بود. «ستایش ۳» شاید دقیقا یک سریال مناسبتی محسوب نشود، اما به احتمال بسیار زیاد، در ایام محرم و صفر روی آنتن خواهد رفت.

سریال «ستایش ۳» با بازی داریوش ارجمند، نرگس محمدی، مهدی سلوکی، سیما تیرانداز، فرهاد جم، مهدی میامی، فریبا نادری، بهزاد خداویسی، محمدرضا داوودنژاد، مریم خدارحمی، مهتاج نجومی، امید علیمردانی، شهروز ابراهیمی و شهرام پوراسد جلوی دوربین رفته است.

ستایش ۳

سریال ستایش ۳

شبکه سه، «دریا نزدیک است»

شاید بهتر باشد لقب محصول مناسبتی شبکه سوم سیما را به جای «ستایش ۳» به مینی سریال شش قسمتی «دریا نزدیک است» داد. «دریا نزدیک است» به کارگردانی علی مهدی پور ساخته شده است. خلاصه داستان این مینی سریال به شرح «علی مراقب بیماران در حال احتضار است و در تلاش معاش برای خانواده‌اش، فراز و نشیب‌هایی را از سر می‌گذراند و در روند دقایق به بیماری از دریا آمده می‌رسد. او از کشاکش امواج گذشته است و در وقت عزیمت بزرگ خود علی را به آرامش می‌رساند. درست لحظه‌‌ی مرگ، زندگی آشکارا به دیدار می‌آید.» بیان شده است. مینی‌سریال «دریا نزدیک است» با بازی جهانگیر الماسی، نادر فلاح، بهرام ابراهیمی، مریم سرمدی، علی طالب لو، رضا فیاضی، محمد ساربان و مهرناز پشتیبان ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *