شرایط عکس کارت ملی هوشمند

  • توسط محمد
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۸
  • 1
شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای بانوان

با توجه به مهلت خیلی کمی که برای تعویض کارت ملی‌های قدیمی اعلام شده است، خیلی‌ها به دنبال گرفتن کارت ملی هوشمند هستند. شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای آقایان خیلی پیچیده نیست اما برای اطلاع از مدارک موردنیاز برای تعویض کارت ملی با ما همراه باشید:

شما باید ابتدا به سایت www.ncr.ir مراجعه کنید. با وارد کردن اطلاعات خواسته شده و واریز از طریق درگاه بانکی به مبلغ ۲۰ هزار تومان به شما رسیدی تحویل داده می شود که محل و ساعت مراجعه شما به دفاتر پیشخوان دولت را مشخص کرده است.

در هنگام مراجعه به دفاتر باید اصل شناسنامه عکس دار، کد پستی، آدرس محل سکونت و شماره تلفن ثابت و موبایل را به همراه داشته باشید. نسخه چاپی رسیدی که از طریق سایت دریافت کردید هم باید همراهتان باشد.

در صورت عدم دسترسی به اینترنت و تکمیل نکردن فرم در سایت می توانید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی  تحت عنوان “هزینه تکمیل فرم درخواست کارت ملی ” پیش ثبت نام خود را توسط دفتر پیشخوان دولت انجام دهید و پس از دریافت نوبت، در زمان مشخص شده دوباره به این دفاتر مراجعه کنید.

پس از دریافت نوبت، در زمان مشخص شده باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنید. در صورتی که در زمان تعیین شده امکان مراجعه برای شما وجود نداشت باید دوباره داخل سایت شوید و نوبت گیری مجدد انجام دهید که معمولا برای افرادی که نوبت خود را فراموش کرده اند تا ۳ روز امکان نوبت گیری مجدد وجود نخواهد داشت.هنگام مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت حضور داشتن فرد متقاضی در شعبه، همراه داشتن شناسنامه عکس دار،همراه داشتن کارت ملی قدیمی،همراه داشتن یک قطعه عکس با زمینه سفید،همراه داشتن آدرس محل زندگی  و کد پستی، ارائه نمودن شماره موبایل و تلفن ثابت ضروری است.در هنگام مراجعه به این دفاتر، اطلاعات تکمیلی شما از قبل برای آنان ارسال شده و در سیستم موجود است.پس از تطبیق اطلاعات ارسالی شما با اطلاعات کارت ملی و شناسنامه و گرفتن عکس پرسنلی از شما در دفاتر پیشخوان دولت نوبت به تکمیل اطلاعات بیومتریک شما می رسد.

اطلاعات بیومتریک به اطلاعاتی گفته می شود که وجه تمایز یک فرد را با افراد دیگر مشخص می کند این اطلاعات باعث تشخیص دقیق هویت فرد و جلوگیری از جعل هویت افراد می شود. اطلاعات بیومتریک شامل موارد مختلفی مانند اثر انگشت، عنبیه چشم، نحوه راه رفتن، چهره و.. است که مهمترین آن سیستم اثر انگشت است.

در این مرحله پس از تکمیل اطلاعات ثبت نام،اطلاعات بیومتریک نظیر اثر انگشت و امضای دیجیتال شما نیز دریافت و ثبت می شود. این کار در خود دفاتر پیش خوان دولت و یا مراکز اعلام شده توسط آنان صورت می گیرد تمامی این اطلاعات وارد کارت ملی هوشمند شما خواهد شد.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای آقایان

به دلیل خاص بودن قالب عکس , عکس متقاضیان در اداره به صورت زنده گرفته خواهد شد و نیازی به ارائه عکس نخواهد بود. عکس برداری کارت ملی هوشمند جدید در زمان مراجعه شما گرفته خواهد شد که در همه دفاتر ثبت نام ، واحد عکس برداری مستقر است و به افراد پیشنهاد می شود با آمادگی کامل به دفاتر مراجعه فرمایید. عکس کارت ملی باید بدون روتوش، عینک و کلاه گرفته شود.

شرایط عکس کارت ملی هوشمند برای آقایان این است که باید از پوشیدن لباس سفید, خودداری نمایند. همچنین برای خانوم ها همراه داشتن مقنعه الزامی است.

در گرفتن این عکس ها از رتوش و دستکاری عکس جلوگیری می‌شود و عکس گرفتن به صورت زنده احتمال جعل و جابجایی عکس را از بین می برد. از دیگر مزایای این کار احراز هویت متقاضی به نحو مطلوب تر است و اینکه و از تردد اضافی افراد به جهت تهیه عکس جداگانه جلوگیری می شود. هزینه تمام شده جهات عکس برداری برای متقاضی به جهت قیمت مصوب کمتر خواهد بود. همچنین انتقال ویروس و آلودگی ‌هایی از این قبیل به سامانه های کارت هوشمند ملی به حداقل می‌ رسد.

1 دیدگاه

  1. خاک تو سرشون با این عکسای بیریختی که از مردم ایران تو کارتهای هوشمند میگذارن. آبروی نژاد آریایی رو تو دنیا بردن با این قیافه های بی روح و منگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *